Інформаційна довідка про освіту району

 

Інформаційна довідка

про освіту Богодухівського району

 

 

Дошкільна освіта

          У районі функціонує 15 закладів дошкільної освіти, 5 дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» та 1 у складі Вікторівської філії КЗ «Богодухівський ліцей №2» в яких здобувають освіту 1025 дітей віком від 1 до 6(7) років.

Закладами дошкільної освіти, навчально-виховними комплексами «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» постійно проводиться робота щодо забезпечення максимального охоплення дітей дошкільного віку, в тому числі віком від 3 до 6 (7) років.

В районі різними формами дошкільної освіти дітей віком  від 3 до 6 (7) років  станом на 01.11.2020 охоплено 954 дитини (608 по місту та 346 у сільській місцевості), що складає 90%.

Соціально-педагогічним патронатом охоплено 158  дітей віком  від       3 до 6 (7) років, з них: 91 – по місту та 67 в сільській місцевості.

Окрім цього, в населених пунктах, де відсутні заклади дошкільної освіти  створені групи по підготовці до навчання в школі дітей п’ятирічного віку. Такою формою отримання дошкільної освіти  охоплено 16 дітей.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 334 дитини п’ятирічного віку, що складає 100% (193  дитини по місту, 141 – по сільській місцевості): у тому числі кількість дітей п’ятирічного віку у ЗДО – 318, що складає 95%: 193 у місті (100%), 123 – у сільській місцевості (89%).

Загальна середня освіта

           У 2019/2020 навчальному році у районі функціонує 18 закладів загальної середньої освіти, з них:

 • загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 6;

 • загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 4;

 • навчально-виховних комплексів – 5;

заклади нового типу:

 • гімназія – 1

 • ліцей – 2

У закладах загальної середньої освіти навчається 3274 учні.

Всього класів– 216.

Середня наповнюваність класів 15,1 уч/кл.

Позашкільна освіта

У районі працює 1 позашкільний заклад освіти – КЗ «БОГОДУХІВСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ» де навчається 925 учнів. У закладі 46 гуртків за такими напрямами: художньо-естетичний, науково-технічний, туристсько-краєзнавчий, соціально-реабілітаційний, еколого-натуралістичний,  дослідницько-експериментальний, гуманітарний та  військово-патріотичний. Загальна кількість дітей, які охоплені позашкільною освітою складає 3189 дитини, що становить 98%.

Кадрове забезпечення

У 2019/2020 навчальному році освітній процес забезпечує 530 педагогічних працівників. З них повну вищу освіту мають 452 особи або 85%, бакалаври (молодші спеціалісти) – 78 або 15 %. За останні роки підвищився і є стабільним показник якісного складу вчителів за кваліфікаційним рівнем:

 • 335 педагогічних працівника мають вищу та І кваліфікаційну категорію;

 • присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», «вихователь-методист» – 74 педагогам;

 • «старший вчитель», «старший вихователь» – 73.

За особливі успіхи, високий професійний рівень, педагогічну майстерність, відданість справі навчання та виховання підростаючого покоління нагороджені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України – 27 педагога, відмінника освіти – 19, «Василь Сухомлинський» – 6.

За особливі успіхи у навчанні і вихованні підростаючого покоління у 2019 році кращі педагогічні працівники нагороджувались:

Грамота Богодухівської районної державної адміністрації та Богодухівської районної ради – 83

Грамота відділу освіти – 9.

Матеріально – технічне забезпечення

         Одним з ключових напрямів реалізації реформи Нової української школи є створення нового освітнього простору, яке вимагає проведення якісних поточних та капітальних ремонтів закладів освіти.

З початку 2019 року з районного бюджету виділено 883,40 тис. грн. на проведення поточних ремонтів у закладах загальної середньої освіти району та 951,499 тис. грн. на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт.

На проведення капітальних ремонтів з метою належної підготовки закладів освіти до початку нового навчального року та опалювального періоду  з районного бюджету також виділено 1234,75 тис. грн. Ці кошти  спрямовані на капітальний ремонт цоколя будівлі приміщення шкільного підрозділу КРИСИНСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ  “ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД” БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ  (144,664 тис. грн., виконання – 100 %); капітальний ремонт харчоблоку філії Комунального закладу «Богодухівський ліцей №2» (287,936 тис. грн., виконання –            100 %, капітальний ремонт приміщень Комунального закладу «Богодухівський ліцей №2» (209,736 тис. грн., виконання – 100 %); капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків в будівлі  ІВАНОШИЙЧИНСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ “ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД” БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ на

(450,092 тис. грн., кошти освоєні), капітальний ремонт гурткової кімнати КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “БОГОДУХІВСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ” БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(142,328 тис. грн., кошти освоєні).

За рахунок бюджету розвитку обласного бюджету в рамках «Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2019 рік» виділено 7652,00 тис.грн. Губарівській сільській раді Богодухівського району Харківської області на закінчення будівництва загальноосвітньої школи I-III ступенів в с. Губарівка, Богодухівського району, (блок №1) Харківської області. Роботи з будівництва об’єкта виконуються відповідно до графіку виконання робіт та будуть завершені до 01.12.2019 (% освоєння коштів – 78 ).

Капітальний ремонт покрівлі ПЕТРОПАВЛІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ  “ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД” БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ за адресою: Харківська область, Богодухівський район, с. Петропавлівка, вул. Центральна №1. Роботи з капітального ремонту даху  розпочаті ( % освоєння коштів – 78 ).

У КЗ «БОГОДУХІВСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ» за кошти районного бюджету у сумі 236,428 тис. грн. створено інтерактивний центр для розвитку молодіжних ініціатив. А це вільний простір для реалізації творчих, культурних та соціальних ініціатив молоді, місце для навчань, втілення проектів, презентацій, майстер-класів, зустрічей та здорового відпочинку.

Організація харчування

Відповідно до рішення ХХXVІII позачергової сесії VІІ скликання Богодухівської районної ради від 21 грудня 2018 року №808-VІІ «Про встановлення вартості харчування учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців дошкільних підрозділів НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Богодухівського району на 2019 рік» вартість харчування дітей у 2019 році становить 30 (33) грн. у закладах дошкільної освіти та 15 грн. у закладах загальної середньої освіти.

Підвіз учнів та вчителів до закладів освіти

На виконання районної Програми «Новий освітній простір Богодухівщини на 2017-2020 роки», щороку значна увага приділяється організації підвезення учасників освітнього процесу. Станом на 01 вересня 2019 року до закладів освіти району та у зворотному напрямку здійснюється підвезення 849 учнів та 24педагогічних працівників, що становить 100% від загальної потреби.

На даний час автопарк відділу освіти налічує 18 одиниць шкільного автотранспорту.

Забезпечення умов для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами

Одним із пріоритетних напрямів освітньої політики нашої країни сьогодні є інклюзивна освіта, яка реалізує доступ до одержання освіти дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання та створення необхідних умов для успішного навчання всіх без винятку дітей, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей, психічних та фізичних можливостей.

З метою  створення сучасної системи надання  корекційно-розвиткових   послуг дітям з особливими освітніми потребами в районі створено КОМУНАЛЬНУ УСТАНОВУ «БОГОДУХІВСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР», фахівці якого забезпечують методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід таких дітей віком від 2 до 18 років.

На створення КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «БОГОДУХІВСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО – РЕСУРСНЙ ЦЕНТР», з районного бюджету виділено 1264,4 тис. грн., а саме:

 • оснащення даної установи у сумі 664,4 тис. грн..;

 • придбання будівельних матеріалів – 301,522 тис. грн.;

 • проведення капітального ремонту – 298,478 тис. грн.

Разом з тим на базі  КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І – ІІІ СТУПЕНІВ №2» облаштовано ресурсну кімнату, де учні з особливими освітніми потребами  навчаються  за індивідуальним планом розвитку в супроводі корекційного педагога. А згодом у цьому ж закладі та у Гутянській ЗОШ І – ІІІ ст. відкрито медіатеки, а це інтерактивні простори для дітей, де вони можуть отримати інформацію з різних джерел, приготувати презентацію, відпрацювати домашнє завдання, знайти друзів, спілкуватися з ними і навчатися з використанням сучасних методів – комп’ютера та Інтернету.

На створення ресурсної кімнати та  двох медіатек виділено 1195,955 тис. грн. (200,00 тис.грн. обласний бюджет; та 995,955 тис.грн. районний бюджет).

На даний час у інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти району навчається 14 дітей: Богодухівська гімназія №1 – 4 дитини, КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» – 3 дитини, Богодухівський ліцей № 3 – 2 дитина, Гутянська ЗОШ І-ІІІ ст. – 1 дитина, Крисинський НВК – 2 дитини; Павлівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 1 дитина; у інклюзивних групах закладів дошкільної освіти району навчається     8 дітей: БОГОДУХІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №5 «ЯЛИНКА» БОГОДУХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ БОГОДУХІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – 6 дітей та КРИСИНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – 2 дитини.