Освіта району

Інформація

про освіту Богодухівського району

 

Начальник відділу освіти Повойко Ірина Олександрівна

 

Дошкільна освіта

У районі функціонує 15 дошкільних навчальних закладів, 5 дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» та 1 у складі ВІКТОРІВСЬКОЇ ФІЛІЇ КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» в яких здобувають освіту 1000 дітей віком від 1 до 6(7) років.

Закладами дошкільної освіти, навчально-виховними комплексами «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» постійно проводиться робота щодо забезпечення максимального охоплення дітей дошкільного віку, в тому числі віком від 3 до 6 (7) років.

В районі різними формами дошкільної освіти дітей віком від 3 до                   6 (7) років охоплено 1122 дитини (701 по місту та 421 у сільській місцевості), що складає 99%.

Соціально-педагогічним патронатом охоплено 355 дітей віком від 3 до 6 (7) років, з них: 211 – по місту та 144 в сільській місцевості.

Окрім цього, в населених пунктах, де відсутні заклади дошкільної освіти  створені групи по підготовці до навчання в школі дітей п’ятирічного віку. Такою формою отримання дошкільної освіти протягом навчального 2017/2018 року охоплено 25 дітей.

Різними формами дошкільної освіти охоплено 343 дитини п’ятирічного віку, що складає 100% (191 дитини по місту, 152 – по сільській місцевості): у тому числі кількість дітей п’ятирічного віку у ЗДО – 318, що складає 93%: 191 у місті (100%), 127 – у сільській місцевості (84%).

Загальна середня освіта

У 2017/2018 навчальному році у районі функціонує 19 закладів загальної середньої освіти, з них:

  • загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 7;
  • загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 5;
  • навчально-виховних комплексів – 5;

заклади нового типу:

  • гімназія – 1
  • ліцей – 1

З 01 вересня 2017 року розпочав свою роботу освітній округ з опорним закладом – КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» та трьома філіями: (ВІКТОРІВСЬКА, СЕМЕНОЯРСЬКА та ХРУЩОВО-МИКИТІВСЬКА).

Всього класів– 212.

У закладах загальної середньої освіти навчається 3220 учнів.

Середня наповнюваність класів 15,2 уч/кл.

 

Позашкільна освіта

         У районі працює 1 позашкільний навчальний заклад – Богодухівський  центр дитячої та юнацької творчості.

Позашкільною освітою охоплено 925 дітей, що складає 28,7% від загальної кількості учнів.

Кадрове забезпечення

У 2017/2018 навчальному році освітній процес забезпечує                       536 педагогічних працівників. З них повну вищу освіту мають 454 особи або 85%, бакалаври (молодші спеціалісти) – 82 або 15 %. За останні роки підвищився і є стабільним показник якісного складу вчителів за кваліфікаційним рівнем:

  • 114 педагогічних працівників мають вищу та І кваліфікаційну категорію;
  • присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», «вихователь-методист» – 75 педагогам;
  • «старший вчитель», «старший вихователь» – 71.

За особливі успіхи, високий професійний рівень, педагогічну майстерність, відданість справі навчання та виховання підростаючого покоління нагороджені грамотами Міністерства освіти та науки України – 26 педагогів, відмінників освіти – 23, «Василь Сухомлинський» – 6.

За особливі успіхи в навчання і виховання підростаючого покоління у 2017 році кращі педагогічні працівники нагороджувались:

Грамота Департаменту науки і освіти – 4

Грамота Богодухівської районної державної адміністрації – 51

Грамота відділу освіти – 19.

 

Матеріально – технічне забезпечення

На покращення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти району з бюджетів різних рівнів залучено 12,9 млн. грн., а саме:

– державні кошти – 703 тис. грн,

– кошти  обласного бюджету – 5 млн. 538 тис. грн.;

– кошти  районного бюджету – 5 млн. 818 тис. грн.;

– інші кошти – 904,3 тис. грн.

             Протягом минулого року виконано капітальні ремонти покрівлі          КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2» та Богодухівського ліцею №3, системи опалення Гутянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

             Закуплено 7 навчальних кабінетів з меблями, з яких: 3 встановлено в КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2»   та по одному у Петропавлівському НВК і Крисинському НВК, Полковомикитівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Шарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

             З метою приведення харчоблоків та їдалень до діючих              санітарно-гігієнічних норм придбано 7 холодильників, 5 електроплит, жарочну  шафу для: Богодухівської гімназії №1, Богодухівського ліцею №3,                    КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2», Крисинського НВК та Івано-Шийчинського НВК, Забродівської та Павлівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Полковомикитівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вікторівської філії КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2». Разом з тим, для дошкільної ланки Губарівського НВК та Петропавлівського НВК придбано ігрові зони.

             Встановлено системи відеонагляду у Богодухівській гімназії №1,         КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2», Богодухівському ліцеї №3 та Богодухівському центрі дитячої та юнацької творчості.

Завдяки реалізації проекту «Разом у майбутнє» у закладах освіти району проведено:

– капітальний ремонт по утепленню фасаду Петропавлівського НВК               (182,2 тис. грн.);

–  ремонт системи опалення КЗ «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2»  (189,5 тис. грн.);

–    ремонт каналізаційної системи Богодухівського ліцею №3 (189,1 тис. грн.);

–    капітальний ремонт харчоблоку Богодухівської гімназії №1  (184,2 тис. грн);

–  теплозберігаючий ремонт фасаду будівлі Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості (189,4 тис. грн.).

З метою запровадження заходів з енергозбереження замінено частину вікон та дверей у будівлі Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості, Івано-Шийчинському НВК та Кленівському НВК, Забродівській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Основними пріоритетами освіти району у 2018 році залишається  реалізація Програми «Новий освітній простір Богодухівщини».

Велика увага приділяється використанню мультимедійних технологій під час викладання навчальних дисциплін, компютеризації навчання та застосуванню новітніх мережевих технологій. Тому, у 2017 році закуплено  оргтехніку для всіх закладів загальної середньої освіти району (70 ноутбуків,  23 комплектів персональних комп’ютерів, 4 мультимедійних комплекти).

Тому на даний час:

Кількість комп’ютеризованих шкіл – 19;

Кількість комп’ютерних класів – 26 (в них комп’ютерів – 257);

Окремі комп’ютери – 76;

Кількість шкіл підключених до Інтернет-мережі – 19;

ADSL зв’язок – 4, мобільний зв’язок – 19

 

Організація харчування

Відповідно до рішення ХХУІ позачергової сесії УІІ скликання Богодухівської районної ради від 22 грудня 2017 року №580-УІІ «Про встановлення вартості харчування учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців дошкільних підрозділів НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Богодухівського району на 2018 рік» вартість харчування дітей у 2018 році становить 25 (28) грн. у закладах дошкільної освіти та 12 грн. у закладах загальної середньої освіти. Середній показник виконання норм харчування фактично складає 80%.

Всього гарячим харчуванням охоплено 2144 дітей (учні початкової школи та пільгових категорій).

Підвіз учнів та вчителів до закладів освіти

На даний час підвезення учасників освітнього процесу здійснює              18 одиниць шкільного автотранспорту.

У вересні 2017 року за рахунок залишків коштів освітньої субвенції з державного бюджету на суму 1700000 грн. придбано шкільний автобус та передано до Богодухівської гімназії