Цими днями в Україні відзначаються 75-ті роковини Трагедії Бабиного Яру. Бабин Яр став братською могилою понад сто тисяч людей, розстріляних нацистами протягом 1941-1943 років: євреї, цигани, військовополонені, моряки Дніпровського загону, підпільники, активісти ОУН та інші, кого Третій рейх мав за ворогів.
Перший розстріл відбувся 27 вересня 1941 року, коли було розстріляно 752 пацієнта психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка знаходилася безпосередньо біля Бабиного Яру.
Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Бабин Яр став могилою для п’яти циганських таборів.
У 1941—1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.
29 вересня у 10 та 11 класах Богодухівського ліцею №3 пройшли «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». На цих заняттях старшокласники з вчителем історії Л. Кишиченко згадали події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів, переглянули документальні джерела та опрацювали спогади очевидців.
Україна займає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту. Учні засудили трагедію Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя.
30 вересня учні 9-их класів Богодухівської гімназії №1 під керівництвом класних керівників 9-А класу – учителя історії Богаєнко О.В., 9-Б класу – учителя біології Супрун Т.В. відвідали пам’ятник жертвам фашизму в Богодухові.
Гімназисти вшанували пам’ять загиблих, поклали квіти на могилу жертв фашизму, прослухали розповідь краєзнавця Карнауха Л.П. про трагедію Голокосту в роки Другої світової війни у Богодухові.