Створено Меморандум про правила взаємодії в школі

Відтепер школи зможуть використовувати рамковий Меморандум  про співпрацю між педагогами, батьками та учнями, який стане дієвим інструментом для  побудови педагогіки партнерства.

Документ напрацювала ГО “Смарт освіта” спільно з Міністерством освіти і науки України. Його текст, а також короткий відеокурс про створення та використання Меморандуму можна знайти на сайті НУШ.

“Це рамковий документ, який описує правила взаємодії у школі. Водночас важливо розуміти, що приймати його можна тільки після обговорення у шкільній спільноті, погодження щодо основних правил взаємодії. Ключ до побудови педагогіки партнерства – досягнення спільних домовленостей на основі принципів, задекларованих в Концепції НУШ та Законі “Про освіту”, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Документ побудований таким чином, що дозволяє кожний шкільній громаді доповнити його своїм змістом, своїми розділами, спільно узгодженими правилами.

Незмінними залишаються лише принципи, на яких грунтуються всі домовленості Меморандуму і які є визначальними для шкільної реформи в Україні.

Документ створювали спільно з учнями, батьками та вчителями на базі шкіл з шести регіонів України. І учні, і батьки, і вчителі визначали проблемні моменти у школі, після чого відбувались загальні зустрічі, де спільнота школи разом визначала, як можна вирішити ці проблеми і які форми взаємодії будуть зручними для всіх.

Для того, щоб кожна шкільна спільнота досягнула потрібних їй домовленостей, було також розроблено онлайн-курс про історію створення та використання Меморандуму. Зокрема, у ньому розповідається, як провести в своїй школі фасилітовану зустріч та досягнути домовленостей.

Школам пропонується обов’язково провести спільні зустрічі та консультації, після чого затвердити адаптований до умов школи Меморандум на спільних зборах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − two =