Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, із тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом.
У нашому календарі є багато дат, які нагадують нам про ті далекі роки Другої світової війни. Кожне місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від нацистських загарбників щорічно відзначається 28-го жовтня. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.
До 75-річчя визволення України від нацистських загарбників в закладах загальної середньої освіти району проведено ряд заходів, а саме:
- виховні години «Вони захищали Вітчизну», «Я люблю свій край», «Козацькому роду нема переводу»;
-
уроки пам’яті «Герої не вмирають»;
-
літературна подорож «Рідна земле моя, ти козацького славного роду!»;
-
історична гра-забава «Подорож у глиб віків до славетних козаків»;
-
лекція-бесіда «Гордість і душа держави, іі надія і оберіг – це захисники України»;
-
година патріотичного виховання «З глибини сторіч козацький клич»;
-
історична подорож «Козацькими стежками Богодухівщини»;
-
спортивні змагання «Козацький гарт»;
-
літературні виставки «Навічно в пам’яті народній».
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.