Уряд погодив встановлення карантину “вихідного дня” та перехід до загальнодержавного “помаранчевого” рівня епіднебезпеки

На изображении может находиться: текст

📍На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Введення повного локдауну в країні неможливе, адже, за розрахунками Міністерства економіки та Міністерства фінансів, цього не витримає українська економіка.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання КМУ заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
📍“Сьогодні уряд прийняв низку рішень, що виносилися на розгляд Міністерством охорони здоров’я України. Перше рішення щодо карантинних обмежень, які будуть запроваджуватись на території країни. Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні дні на території всієї країни запроваджуються ті обмеження, які були притаманні “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні”, — поінформував очільник МОЗ.
Крім цього, для покращення епідемічної ситуації в країні та запобігання колапсу медичної системи впроваджується карантин “вихідного дня”, який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.
“COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає, згідно з тими розрахунками, які дає нам Мінекономіки та Мінфін – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження прийнято рішення щодо запровадження карантину “вихідного дня”, — пояснив Максим Степанов.
❗️Зокрема, у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:
▪️приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;
▪️приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
▪️приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
▪️приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
🔺торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
🔺провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
▪️діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;
▪️діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.
“Так, рішення непопулярне, проте мова йде про життя та здоров’я людей. Головне завдання на сьогодні — розірвати ланцюг передачі вірусу та знизити навантаження на медичну систему України, щоб уникнути колапсу, який ми спостерігали в країнах Європи навесні», — наголосив Максим Степанов.
📌Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров’я України провело масштабну селекторну онлайн-нараду з регіонами з питань подолання COVID-19, в якій взяли участь близько 500 учасників. На порядку денному була перевірка готовності медсистеми надавати допомогу в умовах швидкого розповсюдження коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + eighteen =