Засідання творчої групи вчителів початкових класів

 26 лютого  у форматі  ZOOM-конференції відбулося перше організаційне засідання творчої групи вчителів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти Богодухівської громади за темою «Формування читацької компетентності молодших школярів у Новій українській школі».

Адже завдання учителя початкових класів не тільки навчити свідомо, правильно, виразно читати, розуміти, аналізувати твори, але і формувати у дітей соціальні, морально-етичні цінності через художні образи літературних творів; розвивати мовлення учнів; формувати уміння створювати власні висловлювання за змістом прочитаного (прослуханого); розвивати творчу літературну діяльність школярів; формувати у них навички самостійної роботи з різними типами і видами дитячих книжок; уміння здійснювати пошук, відбір інформації для вирішення навчально-пізнавальних завдань.

Читати далі

День Соборності України

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, класними керівниками закладів загальної середньої освіти  проведено в онлайн-режимі різноманітні заходи, а саме:

  • уроки державності «Шлях до незалежності»;

  • тематичні виховні години «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна»«Велика злука – великі сподівання»;

  • арт-акція для учнів 1-4 класів «Моя чарівна Україна»;

відео-челендж «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг».

УЧНІ 9-Х КЛАСІВ СКЛАДАТИМУТЬ ДПА У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ В ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною.

Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/2021 навчальному році є необґрунтованим. Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти. За цими ж нормами ДПА проводилася у 2018/2019 навчальному році.

Нагадаємо, МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Міністерство освіти і науки України спільно з Центром здоров’я і розвитку «Коло сім’ї» та за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» (Mental Health for Ukraine, MH4U) продовжує серію вебінарів для підвищення рівня обізнаності педагогів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами та турботи про психічне здоров’я дітей під час навчання.

Відповідний лист bit.ly/3qd64FQ та графік проведення серій навчальних вебінарів для педагогічних працівників МОН надіслало до Департаментів (управлінь) освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій.
Для участі в навчальних вебінарах необхідно зареєструватися за формою bit.ly/35W25pJ. Після проходження вебінарів учасники отримають електронну версію іменного сертифікату, який можна буде використати як години продовження професійного розвитку фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
Нагадаємо, розроблено цикл вебінарів із проблем впровадження інклюзії в суспільство bit.ly/3bEnpTZ.
Як зазначив Міністр Сергій Шкарлет, МОН прагне створити якісне інклюзивне освітнє середовище для розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей bit.ly/2XAxQjk.

МОН розробило проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів

З метою реалізації Державного стандарту базової середньої освіти МОН розробило проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти bit.ly/3skLeGs.

«Під час розроблення проєкту документа враховано гарантовані державою права щодо академічної, організаційної, фінансової та кадрової автономії закладів освіти, а також права педагогічних працівників на академічну свободу», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У проєкті представлені два варіанти типових навчальних планів:

▪ для закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;
▪ для закладів загальної середньої освіти, вяких є класи (групи) з навчанням мовою корінного народу або національної меншини поряд з державною мовою й закладів загальної середньої освіти, в яких є класи (групи) з навчанням українською мовою та вивченням мови корінного народу або національної меншини.

Кількість навчальних годин, які передбачені типовими навчальними планами, відповідає кількості навчальних годин, що рекомендується для вивчення кожної освітньої галузі відповідним базовим навчальним планом Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.

Докладніше: bit.ly/38HiWhM

#ЗагальнаСередняОсвіта 

У середу, 13 січня 2021 року, відбудеться онлайн-сесія на тему “Організація дистанційного навчання: поради практиків”.
Освітяни поділяться своїм досвідом і порадами щодо організації дистанційного навчання в умовах карантину, а саме:
👉 Які сервіси та інструменти є найбільш ефективними та зручними при дистанційному навчанні?
👉 Як налагодити ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу?
👉 Як організувати групову роботу із застосуванням технологій дистанційного навчання?
👉 Як учитель може оцінити учнів та контролювати активність кожного з них при дистанційному навчанні?

Читати далі