Про вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня відзначається  День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та річниця його депортації  з Криму. Саме цього дня у 1944 році до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Загалом  же було депортовано понад 180 тисяч осіб.

Як бачимо, в українців та кримських татар багато спільного. Наші народи мають в генетичній пам’яті біль геноциду. Голодомор та Депортація – трагедії, що мали за мету знищити потяг до свободи, який об’єднує ці нескорені нації.

Саме тому з метою громадянського виховання та збереження історичної пам’яті у загальноосвітні навчальних закладах району пройшли  інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки,  під час  яких учням розповідали про трагічні події, пов’язані із геноцидом кримськотатарського народу та інших національностей.  Для проведення тематичних заходів використовувалися матеріали фотовиставки «18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Боротьба за повернення на Батьківщину. Інтеграція в демократичній Україні», розроблені громадською організацією «Кримська родина».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + 13 =