22 січня – День Соборності (день Злуки)

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами.

22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.

Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада      2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України» – йдеться в Указі.

В знак шани та об’єднання українських земель у закладах загальної середньої освіти району у цей день проведено  заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна»: виховні години, інформаційні хвилинки «Соборність України, естафети поколінь: від діда-прадіда», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, загальношкільні зібрання, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Разом з тим, у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки «Україна: Схід і Захід разом». А у фойє шкіл  відбувся урочистий Марафон Єднання «Теплота наших рук та сердець єднає мости українських душ в усьому світі», у якому учні   вкотре  продемонстрували нероздільність нашої держави та єдність українського народу – народу з кращими традиціями поетичної та працелюбної української нації. Під час Марафону учні разом із педагогами утворили «живий ланцюжок» єдності та презентували те, що об’єднує народ нашої держави: співучу, м’яку та лагідну українську мову, свої неповторні звичаї, обряди та традиції, і звичайно, народну пісню, без якої не обходиться жодне українське свято.

Працівники відділу освіти районної державної адміністрації, педагогічні та учнівські колективи закладів освіти міста взяли участь у заході присвяченому Дню Соборності, який відбувся у міському парку біля погруддя Тараса Шевченка.

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 3 =