Міжнародний день рідної мови

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав видатний український письменник Б. Антоненко-Давидович «Ми повинні цінувати нашу мову – нетлінний скарб українського народу, що його наші предки зберегли, незважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадщину».

Сьогодні, з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови, в закладах загальної середньої освіти району  пройдуть тематичні уроки «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», літературно-музичні композиції «Шевченків світ в буянні мов, в сплетінні націй»,  тематичні виставки та експозиції «Мова – нації основа»,  конкурси малюнків «Мову рідну пензликом малюю». Традиційно учні та вчителі закладів освіти візьмуть участь у написанні «диктанту єдності» «Без мови немає народу».

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − fifteen =