Уряд планує змінити підходи до адаптивного карантину, а разом з ними – і організацію освітнього процесу

Навчальний рік в Україні обов’язково розпочнеться! Щоправда, з деякими “поправками” на епідемічну ситуацію. Уряд планує змінити підходи до адаптивного карантину, а разом з ними – і організацію освітнього процесу. І хоча остаточне рішення по цих питаннях буде ухвалено на наступному засіданні Кабінету Міністрів, головні новації, що стосуватимуться організації освітнього процесу озвучили на сьогоднішньому засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Коротко про головне з їх доповідей:

В залежності від епідемічної ситуації, Україна буде ділитися на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Це можуть бути окремі райони чи міста обласного значення

Освітній процес у навчальних закладах (як і в’їзд/виїзд) буде заборонено лише у «червоній» зоні. Відповідна карта з зонуванням уже розроблена і офіційно буде запущена незабаром

Остаточне рішення щодо термінів закриття навчальних закладів на карантин ще не ухвалено. Наразі найбільш вірогідним є 14 або 7 днів

У «зеленій», «жовтій», «помаранчевій» школи будуть працювати у штатному режимі.

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться у відповідності до одного з трьох сценаріїв:

Низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.

Високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується повністю дистанційно

Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним наразі Кабмін вважає третій сценарій. За його умовами, організація освітнього процесу буде базуватися на:

соціальному дистанціюванні

уникненні великих скупчень людей

розмежуванні потоків школярів, в залежності від їх віку

проведенні занять на свіжому повітрі

проведенні зборів педколективів у дистанційній формі

скасуванні масових заходів і екскурсій

застосуванні комбінованого навчання і т.п.

Ще з важливого:

Щотижневе тестування працівників закладів освіти, з огляду на негативний міжнародний досвід, наразі не розглядається урядом як ефективний варіант протидії захворюванню. Натомість з осені, завдяки розвиткові лабораторної бази, загальна кількість тестів в країні може зрости у три рази.

Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися. З тестами на кордоні, або без них – залежить від епідситуації в країні, з якої вони приїхали.

Більше інформації чекаємо після наступного засідання уряду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × five =