В цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.
Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Jedem das Seine» – «Кожному своє».
Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека. І відтоді, ця пам’ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу.
Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.
Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, кожен 7-й в’язень був з України. Більше 11 мільйонів в’язнів були знищені.
В цей день Україна разом з цілим світом вклоняється людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Для багатьох українців 11 квітня є пам’ятною датою сповненою смутком та надією. У цей день педагогічні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти району вшановують усіх тих, хто був за колючим дротом катівень та хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив.