Варіанти проведення ЗНО та вступної кампанії

Як може вплинути карантин на цьогорічні ЗНО та вступну кампанію? Зібрали основні варіанти розвитку подій у спеціальній інфографіці.

Докладніше про сценарії завершення навчального року, проведення ЗНО та вступу, які підготувало МОН, читайте за посиланням bit.ly/3bv1sDw

ДРУГИЙ ЕТАП СЕРТИФІКАЦІЇ-2020

Педагоги початкових класів, які  успішно пройшли перший етап сертифікації 2020 року стануть учасниками наступного – самооцінювання власної педагогічної майстерності. Відповідну анкету необхідно подати до Державної служби якості освіти до 5 квітня 2020 року.

Другим етапом сертифікації є самооцінювання учасниками власної педагогічної майстерності. До участі у ньому допускаються ті вчителі, які у першому етапі – незалежному тестуванні – набрали не менше 60% від максимальної кількості балів.

Організатором другого етапу сертифікації є Державна служба якості освіти. Під час нього вчитель заповнює анкету, яка містить 45 тверджень для оцінювання власної професійної майстерності та 5 варіантів відповіді для кожного з них – від “цілком погоджуюсь” до “категорично не погоджуюсь”.

Заповнену анкету самооцінювання у форматі .docx необхідно надіслати до 5 квітня 2020 року на дві адреси: cert_dam@sqe.gov.ua та cert.dam.2020@gmail.com.

Надсилати анкету потрібно з адреси електронної пошти, яку учасник сертифікації зазначив під час реєстрації. У темі листа учасник має повністю зазначити свої прізвище, ім’я та по батькові. Саме за ПІБ у темі листа і адресою електронної пошти, з якої надіслано анкету, ДСЯО ідентифікуватиме учасників сертифікації.

Анкету самооцінювання та детальну інформацію про другий етап сертифікації розміщено на сайті Державної служби якості освіти.

Учасник сертифікації не допускається до третього етапу, якщо не подає результати самооцінювання, не дотримується термінів чи форми подання або відмовляється від участі у сертифікації.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні протягом терміну дії сертифікату – трьох років. Також сертифікат може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації.

 

ДВА СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ ПОДІЙ: СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ НАВЧАЛЬНИЙ РІК, ДАТИ ЗНО ТА ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ВСТУП

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про це  повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН.

“Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином”, – зазначила Любомира Мандзій.

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Читати далі

ОНЛАЙН-РОБОТА АТЕСТАЦІЙНИХ КОМІСІЙ, ЗАПОВНЕННЯ ЖУРНАЛУ

Атестаційні комісії можуть проводити засідання дистанційно, а класні журнали необхідно заповнювати після повернення до шкіл. Про це повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

«Наголошую на тому, що працівники закладів освіти на період карантину мають отримувати гарантовану середню заробітну плату. Ми скерували відповідні листи керівникам департаментів та закладів освіти, в яких роз’яснили питання оплати праці під час карантину. Ми готові реагувати на кожен випадок і зробити все від нас залежне, щоб кожному педагогічному працівнику закладу освіти було виплачено середню заробітну плату», – зазначила Любомира Мандзій.

Т.в.о. Міністра також зазначила, що у випадку, коли вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Зважаючи на продовження карантину, МОН передбачає проведення засідань атестаційної комісії дистанційно без обов’язкової присутності педагогічних працівників під час засідання. Відповідний наказ буде оприлюднено найближчим часом.

Згідно з роз’ясненням МОН, заповнення класних журналів продовжиться після завершення карантину. Під час цього процесу вчителі зможуть використовувати нотатки, які вони роблять під час дистанційного навчання у період карантину.

Нагадуємо, у зв’язку з загальнонаціональним карантином МОН розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Обидва сценарії передбачають коригуюче навчання – воно дозволить компенсувати пробіли у знаннях, які можуть виникнути через карантин. У випадку, якщо карантин завершиться до 1 тижня червня, коригуюче навчання організовується після карантину. Якщо карантин продовжується до початку серпня, коригуюче навчання буде організовано у перший місяць 2020-2021 навчального року.

Реєстрація на ЗНО-2020

24 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Випускники закладів загальної середньої освіти Богодухівщини вже зареєструвалися на цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання.

Найбільш обирані предмети для складання ЗНО після української мови та літератури – історія України, математика, англійська мова.

 

Закон “Про повну загальну середню освіту”

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про повну загальну середню освіту”, ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Закон із підписом Президента повернуто до Верховної Ради сьогодні.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Докладніше: bit.ly/2xvqJik
Закон на сайті ВРУ: bit.ly/3cYz2U0

18 БЕРЕЗНЯ МОН ПРОВЕДЕ ВЕБІНАР З ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

Як педагогу професійно зростати упродовж життя, види та форми підвищення кваліфікації — на ці та інші запитання МОН дасть відповідь на національному вебінарі. Його проведення заплановано 18 березня 2020 року о 17:00.

Читати далі

ПРОБНЕ ЗНО ПЕРЕНЕСЕНО ЧЕРЕЗ КАРАНТИН: ТЕСТУВАННЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 4 ТА 11 КВІТНЯ

Український центр оцінювання якості освіти переніс проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання на 4 та 11 квітня 2020 року. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 12 березня 2020 року.

Читати далі

5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ – МОН ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.

“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

Читати далі